Polskie gry

Poznaj z nami polskie gry

Wiedźmin - walkaAkcja gry Wiedźmin rozgrywa się w świecie stworzonym przez znanego polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego. Wcielamy się w niej w tytułowego wiedźmina o imieniu Geralt. Jest on zabójcą potworów. Grę rozpoczynamy w znanym wszystkim fanom książek Andrzeja Sapkowskiego miejscu a mianowicie warowni Kaer Moren. Jest siedziba wiedźminów w której Geralt został przeszkolony. Na to jak potoczą się dalsze wydarzenia wpływ mamy tylko my sami. Nasze wybory determinować będą przebieg zdarzeń. Bez względu na to jaką ścieżką podążymy, głównym wątkiem gry Wiedźmin będzie pojawienie się Zakonu Płonącej Róży.

Naszym zadaniem będzie poznanie prawdziwych przyczyn ich nagłego pojawienia się oraz zwalczenie plagi potworów, która ogarnęła północne królestwa. Jako, że nasz bohater jest wiedźminem będziemy posiadali dość pokaźny wybór zarówno zdolności jak uzbrojenia mogącego nam pomóc w eliminacji potworów. Co ciekawe podejmowane przez nas w trakcie rozgrywki decyzję będą miały wpływ nie tylko na przebieg wydarzeń ale również na zachowanie bohaterów, których spotkamy na swej drodze.

Jeśli więc narazimy się, którejś z postaci to lepiej nie liczmy na to, że szybko będzie nam to zapomniane. Wrogowie, których spotkamy na swej drodze są dość inteligentni, potrafią choćby wzywać posiłki  i atakować grupą. Czyni to walki znacznie bardziej atrakcyjnymi. Same sekwencje walk w grze Wiedźmin są niezwykle atrakcyjne. Dzięki możliwości zadawania różnego rodzaju ciosów jak również używania mikstur oraz magii często decydującym elementem może być dobór odpowiedniej taktyki walki. Wiedźmin działa na znacznie udoskonalonym silniku Aurora znanym z gier takich jak Neverwinter Nights. Ktoś kto jednak porówna te obydwa tytuły bez wątpienia będzie zaskoczony ilością i skalą zmian jakie wprowadzono w tym silniku graficznym.

Categories: Gry

Comments are closed.

Wyszukiwarka

Popularne wpisy

Chrome - screen z gry

Chrome

Chrome to jedna z pierwszych polskich gier, która mogła konkurować ...

Painkiller - bohater gry

Painkiller

Painkiller to klasyczna gra akcji. Od samego początku rozgrywki da ...

Xpand Rally - logo gry

Xpand Rally

Gra wyścigowa Xpand Rally daje nam szansę uczestniczenia w niesamowitych ...

Call of Juarez - bohaterowie

Call of Juarez

Call of Juarez to gra akcji, której akcja rozgrywa się ...

Wiedźmin - logo

Wiedźmin

Akcja gry Wiedźmin rozgrywa się w świecie stworzonym przez znanego ...