Polskie gry

Poznaj z nami polskie gry

Polanie - rozgrywkaPolanie to jedna z pierwszych, polskich gier strategicznych. Już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że pozycja ta wzorowana jest na pierwszej części Warcrafta. Nie jest to jednak klon tej produkcji gdyż zastosowano kilka innowacji, które urozmaicają rozgrywkę. Najciekawszą z nich są bez wątpienia chaty. Są to budynki w których zamieszkują nasi poddani jednak mają one ograniczają pojemnością a dodatkowo niektórzy z naszych poddanych mają znacznie większe wymagania co do przestrzeni w chacie.

W bitwach zazwyczaj nie uczestniczą zbyt duże armie co sprawia, że każdy wojak jakiego posiadamy jest cenny. Ciekawie w grze Polanie rozwiązano aspekt ekonomiczny. Głównym a zarazem jedynym surowcem jest mleko, które potrzebne jest nam niemal do wszystkiego począwszy od wznoszenia budynków do szkolenia żołnierzy. Surowiec ten pozyskujemy dzięki krowom, które pasą się na polanach. Z czasem jednak zbyt intensywne eksploatowanie polany prowadzi do jej stopniowego jałowienia co w efekcie znacznie ogranicza jej użyteczność.

Mieszane uczucia w grze Polanie budzi oprawa audiowizualna o ile muzyka jest na w miarę wysokim poziomie to grafika już zaraz po premierze gry była krytykowana. Jej jakość wpływa też negatywnie na intuicyjność obsługi. Wiele ikon oraz przycisków jest nieczytelnych. Jest to jednak w zasadzie jedyna tak naprawdę istotna wada tej gry. Warto jednak powrócić czasem do starszych gier takich jak Polanie gdyż oferują nam one klimat czyli coś czego wielu współczesnym produkcjom brakuje.

Categories: Gry

Comments are closed.

Wyszukiwarka

Popularne wpisy

Chrome - screen z gry

Chrome

Chrome to jedna z pierwszych polskich gier, która mogła konkurować ...

Painkiller - bohater gry

Painkiller

Painkiller to klasyczna gra akcji. Od samego początku rozgrywki da ...

Xpand Rally - logo gry

Xpand Rally

Gra wyścigowa Xpand Rally daje nam szansę uczestniczenia w niesamowitych ...

Call of Juarez - bohaterowie

Call of Juarez

Call of Juarez to gra akcji, której akcja rozgrywa się ...

Wiedźmin - logo

Wiedźmin

Akcja gry Wiedźmin rozgrywa się w świecie stworzonym przez znanego ...