Polskie gry

Poznaj z nami polskie gry

Walka w grze Gloria VictisGloria Victis jest ambitnym projektem niezależnego studia Black Eye. Gra (początkowo znana pod nazwą Ether Fields) stworzona została jako alternatywa dla „darmowych” koreańskich produkcji MMORPG, w których najczęściej średniowieczne realia prezentowane są przez pryzmat cukierkowych kolorów i oderwanych od rzeczywistości stworzeń. Zamiast tego tytuł oferuje mroczną, dojrzałą warstwę fabularną oraz rozbudowane zależności społeczno-gospodarcze wirtualnego świata.

W gry MMO na całym świecie grają miliony graczy. Jest to również gatunek bardzo popularny w naszym kraju a o tytułach takich jak Wolrd of Warcraft czy Guild Wars z pewnością słyszało wielu fanów elektronicznej rozgrywki nawet tych niezbyt interesujących się tego typu grami. Gloria Victis ma ambicje stać się pierwszą polską grą MMO z prawdziwego zdarzenia. Tym co ma ją odróżniać od wielu produkcji tego typu wywodzących się z Azji jest mroczny klimat stanowiący zupełne przeciwieństwo wręcz przesadnie cukierkowych światów z innych gier tego typu.

Akcja gry przenosi nas do średniowiecznego świata targanego konfliktami w których samo centrum trafiamy my. Naszymi przeciwnikami często będą nie tylko ludzie ale również różnego rodzaju stwory rodem z kart powieści fantasy. Twórcy zdecydowali się jednak na dośc sprytny krok jakim było umieszczenie w grze wyłącznie stworzeń pojawiających się w różnego rodzaju przypowięsciach wierzeniach ludowych dzięki czemu udało się utrzymać specyficzny średniowieczny klimat. Oczywiście podstawę rozgrywki stanowi eksploracja terenu, wykonywanie zlecanych nam zadań oraz walka ze wspomnianymi już róznego rodzaju oponentami. Broń wyraźnie nawiązuje do okresu w jakim rozgrywa się akcja gry. Napotkamy zatem miecze, kusze, topory a także szereg innych typów uzbrojenia. Jesli chodzi o rozwój naszego bohatera to twórcy zdecydowali się nam dać zupełnie wolną rekę i poszli w tym nawet o krok dalej niż ma to miejsce w przypadku konkurencyjnych gier. W Gloria Victis nie ma nawet podziału na klasy czy profesje. Naszą postać możemy rozwijać praktycznie w dowolny wybrany przez siebie sposób dopasowując ją do swojego indywidualnego stylu gry. Oczywiście z racji tego, że podstawą gier MMO jest społeczność twórcy nie pominęli również tak ważnego aspektu jak gildie. Podczas rozgrywki będziemy mogli zarówno dołączyć do jednej z już istniejących jak i założyć zupełnie nową.

Oprawa graficzna została oparta na silniku Unity 3D dzięki czemu oprawa graficzna prezentuje się stosunkowo nieźle.

Categories: Gry

Comments are closed.

Wyszukiwarka

Popularne wpisy

Chrome - screen z gry

Chrome

Chrome to jedna z pierwszych polskich gier, która mogła konkurować ...

Painkiller - bohater gry

Painkiller

Painkiller to klasyczna gra akcji. Od samego początku rozgrywki da ...

Xpand Rally - logo gry

Xpand Rally

Gra wyścigowa Xpand Rally daje nam szansę uczestniczenia w niesamowitych ...

Call of Juarez - bohaterowie

Call of Juarez

Call of Juarez to gra akcji, której akcja rozgrywa się ...

Wiedźmin - logo

Wiedźmin

Akcja gry Wiedźmin rozgrywa się w świecie stworzonym przez znanego ...